Jak zadbać o elegancki wystrój wejścia do biura?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Wie o tym każdy, któremu zależy na opinii spotykanych ludzi.  Zapraszając swoich klientów do biura, zadbaj zatem o eleganckie i schludne wejście. Powinno reprezentować to, co jest najważniejsze w Twojej firmie. Dbasz o jakość i detale w wykonywanych zleceniach – pokaż to, odpowiednio aranżując wejście do swojego biura. Dziś podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć podczas wykańczania wejścia i drzwi.

Zadbaj o schludne skrzydło drzwi

Wynajmując biuro w większym biurowcu, jesteś zależny nieco od wystroju korytarza, użytych przez dewelopera materiałów wykańczających ściany i podłogi. Zazwyczaj jednak drzwi możesz zamontować swoje. Jeśli masz taką możliwość, koniecznie wybierz dobrej jakości skrzydło. Może być przeszklone lub pełne. Jeśli zdecyduje się na to drugie rozwiązanie, kolor okleiny drzwiowej dopasuj do innych elementów aranżacyjnych we wnętrzu swojego biura np. do biurka. Dzięki temu od wewnątrz będą stanowiły integralny element aranżacji biura.

Następnie zadbaj o szczegóły. Na drzwiach koniecznie umieść nazwę firmy bądź wykorzystaj eleganckie numery na drzwi, aby ułatwić swoim klientom odnalezienie właściwego pokoju. W przypadku biur prawniczych lub prywatnych gabinetów lekarskich pod numerkiem możesz umieścić wygrawerowane na blaszce swoje nazwisko ze stopniem naukowym.

Wszystkie te elementy powinny być wykonane w tym samym kolorze i z tego samego materiału co klamka i okucia w drzwiach. Dzięki temu zachowasz spójny i elegancki wygląd całego skrzydła.

Zadbaj o estetykę ścian wokół drzwi

Na estetykę wejścia do Twojego biura mają wpływ także elementy znajdujące się w bliskim sąsiedztwie. Przykładem może być dzwonek, jeśli zamontowałeś taki, a także wszelkie ozdoby wiszące na ścianach obok Twoich drzwi.

Jeśli pozwala na to właściciel budynku, zawieś eleganckie plakaty w antyramach lub postaw na ziemi duży zielony kwiat w minimalistycznej doniczce. Gdy nie masz takiej możliwości, zadbaj chociaż o estetyczną i elegancką wycieraczkę, jeśli korytarz nie ma wykładziny dywanowej.

Wszelkie ozdoby możesz przenieś do wnętrza biura. Tam z pewnością znajdziesz miejsce na dekoracje ścienne i kwiaty. Idealnym uzupełnieniem wejścia do Twojego biura od wewnętrznej strony będą odbojniki. Wiele eleganckich modeli znajdziesz na stronie: https://www.bricomarche.pl/stolarka/drzwi/akcesoria-do-drzwi/odbojniki-stopery. Przymontowane do podłogi pozwolą Ci ochronić ścianę przed zniszczeniem w wyniku uderzenia klamki. Unikniesz także zniszczenia samych drzwi lub stojącej tuż za nimi komody. Pamiętaj, że każdy szczegół jest ważny i wpływa na wizerunek Twojej firmy.

Wejście do biura wpływa na wizerunek Twojej firmy i ocenę, którą wystawi Ci zaproszony do niego klient. Zadbaj koniecznie o jakość użytego skrzydła. Ponadto wybierz spójne z klamką i okuciami numery na drzwi. Pamiętaj, że drzwi stanowią także element wystroju wnętrza Twojego biura. Dopasuj zatem kolor skrzydła do innych elementów wyposażenia. Zadbaj o estetykę ścian je okalających. Nie zapomnij także o zamontowaniu odbojników, które zabezpieczą wyposażenie znajdujące się za drzwiami. Wszystkie te szczegóły pozwolą Ci wywrzeć dobre pierwsze wrażenie na przyszłych kontrahentach.