Modne dekoracje do pokoju

Niewiele trzeba, aby całkowicie odmienić wnętrze mieszkania. Kilka dobrze dobranych drobiazgów sprawi, że nasz dom stanie się przytulny i nowoczesny. Trendy szybko się zmieniają, jednak to my wyznaczmy styl, który nam się podoba.

Ozdoby na półkę i komodę

Często powierzchnie naszych półek, czy też blatów są nieodpowiednio zagospodarowane. Zbyt dużo znajdujących się na nich rzeczy wywołuje chaos, zaś ich brak daje niedosyt. Warto postawić na prostotę i minimalizm. Popularne są lampiony i świeczniki wykonane z metalu, przypominające geometryczne wzory. Nadadzą one wnętrzu ciepła, a zarazem elegancji. Dekoracyjne kieliszki, zastawa, wazony i doniczki również świetnie się sprawdzą. Czerń oraz biel wykończona złotymi wstawkami to obecny trend. Modne są także drewniane i wiklinowe dodatki.

Dekoracje ścienne

Obrazy to dekoracje ścian, które nigdy nie wyjdą z mody. Namalowane na płótnie są inspiracją i klasyką. W zależności od własnych upodobań, możemy postawić na widok natury, miast, albo abstrakcję. Praktyczną ozdobą jest także zegar. Poza okrągłą tarczą, nowoczesne są zaczepiane oddzielnie same wskazówki. W szczególności na dużą powierzchnię ściany, dobrze sprawdzi się większy zegar w formie naklejki. Dobrym sposobem na zapełnienie miejsca, a zarazem stworzenia niepowtarzalnej dekoracji są własne zdjęcia. Fotografie o różnych wielkościach, zawieszone w ładnych ramkach nadadzą wnętrzu pozytywnej atmosfery. Kolarz ze zdjęciami będzie świetną pamiątką i uwiecznieniem wspomnień z rodziną, przyjaciółmi, wakacji, a także innych ważnych dla nas wydarzeń.

Roślinność domowa

Kwiaty zawsze upiększą nam pokój. Zarówno świeżo ścięte, jak i doniczkowe ożywią i pobudzą wnętrze. Popularne są zielone znane rośliny, takie jak kaktusy, aloesy, storczyki oraz wrzosy. Łatwe w uprawie, a zarazem dobrze wyglądające to również zamiokulkas, sansewieria, dracena, areka i juka. Egzotyczne wysokie kwiaty o dużych rozłożystych liściach sprawią, że nasz pokój będzie naturalną oazą spokoju. Rośliny oczyszczają powietrze oraz przepełniają pomieszczenie dobrą energią. Jeżeli nie jesteśmy chętni do uprawiania i regularnego dbania, możemy wybrać sztuczne kwiatki. Są one wykonane w taki sposób, aby swoim wyglądem odwzorować żywą roślinę. To świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć piękne wnętrze bez zbędnych obowiązków.