Niewymagające top 3 rośliny do mieszkania

Za oknem i na kalendarzach już wiosna. Rośliny budzą się znów do życia, podczas spacerów możemy podziwiać coraz więcej zieleni. Być może chcesz mieć więcej zieleni również u siebie mieszkaniu, ale boisz się że roślina nie przetrwa? Jeśli wydaje Ci się, że nie masz ręki do roślin, poniżej znajdziesz listę roślin, które prawdopodobnie przetrwają nawet z najbardziej opornymi ogrodnikami. Warto również zerknąć na listę roślin szkodliwych dla zwierząt, dostępnej pod tym linkiem.

Zamiokulas

Idealny do mieszkań, w których ciężko o dobre nasłonecznienie. Znakomicie da sobie radę w ciemniejszych pomieszczeniach. Dodatkowo nie jest zbytnio wrażliwy na temperatury. Co dodatkowo wzbogaca różnorodność miejsc, w których można go postawić. Ciemny parapet koło kaloryfera? Świetnie. Stołek w przedpokoju z przeciągiem? Nie ma sprawy.

ZZ plant nie wymaga za wiele uwagi, nawet jeśli chodzi o podlewanie. Raz czy nawet dwa razy w tygodniu wystarczą. Legenda mówi, że najlepiej rośnie w zapomnieniu. Coś w tym jest, jeśli jednak chcemy dostarczyć mu trochę miłości- na pewno doceni przetarcie listków wilgotną ściereczką.

Aloes

Nawet bardziej lubiący suchą ziemię niż zamiokulas, jednak potrzebuje więcej światła. Na szczęście nie musi to być bezpośrednie słońce, więc brak miejsca na parapecie nie powinien być problemem. Jeśli chodzi o częstotliwość podlewania aloesu, najlepiej obserwować jego wygląd. Jeśli zaczyna opadać i tracić jędrność- to czas na podlanie naszego zielonego przyjaciela.

Oprócz ciekawego wyglądu, aloes bywa niezwykle przydatny ze względu na miąższ. Każdy liść to skarbnica nawilżenia. Okłady z miąższu aloesu świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku skóry zaczerwienionej po kąpieli słonecznej; ale również jako świetny okład do spragnionej cery czy włosów.

Dracena

Kolejna roślina, którą znajdziemy w wielu polskich domach. Jej ogromną zaletą jest umiejętność magazynowania wody. Dzięki temu nie trzeba podlewać jej zbyt często, warto jednak zadbać o cieplejszą temperaturę i umiarkowane oświetlenie.

Rośliny te w zamian zajmą się filtrowaniem powietrza w naszym domu. Dodatkowo świetnie przy tym wyglądając.