Trądzik skóry głowy. Oto, jak się dowiedzieć, czy go masz.

Co to jest trądzik skóry głowy?

Jest to termin, który odnosi się do pryszczy powstających na naszej skórze głowy. Zwykle dochodzi do nich, gdy pory lub mieszki włosowe zostają zatkane przez martwe komórki, nagromadzenie produktu lub nadmiar sebum. U osób z długimi włosami lub dużą ich ilością może być trudniej go zauważyć, ale dalej powinno się go leczyć.

Dlaczego tak się dzieje?

Podobnie jak w przypadku trądziku na twarzy, trądzik skóry głowy może pojawić się z różnych powodów. Na przykład od braku równowagi hormonalnej, stresu, pokarmów i reakcji na używane produkty. Niestety, problemy takie jak brak równowagi hormonalnej mogą być trudne do opanowania, ale zarządzanie takimi sprawami jak dieta i stres są możliwe!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że produkty, których używają, mogą być przyczyną trądziku. Z biegiem czasu mogą gromadzić się na skórze i pozostawiać na niej nadmiar osadu. Nagromadzenie ich może powodować zatkanie porów lub mieszków włosowych.

Jak leczyć trądzik skóry głowy?

Skuteczne leczenie zazwyczaj zależy od przyczyny, ale najlepsza będzie droga eliminacji. Po pierwsze, zastanów się, czy mogą to być produkty, których używasz, czy ich nagromadzenie. Biorąc pod uwagę, że nagromadzenie produktu jest częstą przyczyną, zainwestuj w peeling skóry głowy. Zdrowe włosy powinny zawsze zaczynać się od skóry głowy.

Jeśli okaże się, że peeling nie działa, spróbuj przyjrzeć się innym przyczynom, takim jak dieta lub hormony. Jeśli trądzik skóry głowy powoduje nadmierny stres lub niepokój, zasięgnij porady eksperta.