Jak zadbać o zdrowy sen? Przeczytaj

Niska higiena snu i brak rutyny, mogą obciążać nasze zdrowie i powodować nie tylko pozbawioną blasku cerę, ale i zmniejszyć naszą produktywność a nawet wywoływać ogólny niepokój.

Przygotowaliśmy 4 fantastyczne nawyki, które pomogą Ci spać spokojniej w nocy.

Zablokuj niebieskie światło.

Co najmniej 2 godziny przed planowaną porą snu należy ograniczyć ekspozycję na niebieskie światło, aby umożliwić mózgowi odpowiednie wyciszenie.

Postaraj się, aby Twoja sypialnia była wolną od technologii przestrzenią z miękkim oświetleniem.

Zainwestuj w delikatne zapachy i aromaterapię.

Od dawna wiadomo, że lawenda może wywoływać reakcję relaksacyjną w ciele i umyśle. Usuwa także niektóre lęki i zapewnia większe poczucie spokoju.

Jeśli nie masz dyfuzora, potraktuj to jako znak, aby przetestować i wypróbować olejki eteryczne w ramach swojej nocnej rutyny.

Stwórz kojącą rutynę pielęgnacji skóry.

Wygospodarowanie dodatkowego czasu na odżywienie ciała i nałożenie serii luksusowych serum i kremów przed snem to wspaniały sposób na wejście w stan niemal medytacyjny.

Metaforyczne zmywanie dnia podczas delikatnego masowania promuje większy przepływ krwi, a tym samym poczucie spokoju, pracując nad zmniejszeniem poziomu hormonów stresu.

Dbanie o siebie jest ważne, więc daj się ponieść produktom, które sprawią, że poczujesz się dobrze i poprawisz swój blask.

Znajdź czas na medytację.

Medytacja jest dobrze znaną techniką relaksacyjną. Coś tak prostego, jak pozycja dziecka i celowa praca oddechowa może wyciszyć twoje ciało i umysł.

Medytacja, praktykowana regularnie przed snem, pomaga zmniejszyć bezsenność poprzez promowanie ogólnego poczucia spokoju.

Wprowadź swoje ciało w senną nieświadomość, praktykując niektóre z tych zdrowych nawyków już dziś. Zasypiaj szybciej i budź się bardziej wypoczęta. Ta relaksująca rutyna może być wszystkim, czego potrzebujesz.