Chcesz zdrowiej się odżywiać? Koniecznie przeczytaj

Pomimo wciąż rosnącej świadomości ludzi na temat zdrowego stylu życia, ciągle wiele osób zastanawia się jak zdrowiej się odżywiać. Wszechobecna przetworzona żywność i niewłaściwe nawyki z pewnością utrudniają zdrowe odżywianie. Jakie zasady więc należy wdrożyć w życie, aby poczuć się lepiej i zachować zdrowie na długi czas?

Woda jest bardzo ważna – pij wodę

Garść informacji – woda to 92 % krwi, 85 % mózgu, 75 % mięśni oraz 22 % kości o organizmie człowieka. Jeżeli zrozumiemy, że w większości składamy się z wody, to z pewnością uświadomimy sobie jej istotę w naszej diecie. Nie chodzi oczywiście o to, aby pić jej nadmierne ilości. Ważne jest optymalne nawadnianie organizmu przez cały dzień.

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Z pewnością nieraz słyszałaś, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie do końca jest to prawda, gdyż każdy posiłek jest tak samo ważny. Jednakże to od śniadania zaczynamy swój dzień i to jakie ono będzie, może wpłynąć na nasze samopoczucie i energię do końca dnia. Wybierz zdrową wersję śniadania – omlet lub owsiankę i poczuj się jak wulkan energii przez cały dzień.

Warzywa w nieograniczonych ilościach

Warzywa są Twoim sprzymierzeńcem. Posiadają wiele witamin, błonnika i składników mineralnych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko dodają aspektu wizualnego posiłkom, lecz uzupełniają dietę w ważne mikro i makroelementy. Jeżeli chcesz poczuć się lepiej na co dzień i poprawić kondycję swojego organizmu – jedz bardzo dużo warzyw.

Jak zdrowo jeść? Unikaj soli i cukru

Sól i cukier to dwa produkty, które pojawiają się w niemal każdym produkcie i posiłku. Chociaż odrobina soli i cukru nikomu nie zaszkodzi to już nadmierne ilości jak najbardziej. Ograniczenie tych dwóch substancji może wydawać się dość trudnym zadaniem, jednak po pewnym czasie taka umiejętność z pewnością wejdzie Ci w nawyk.

Jedz mniej mięsa

Ostatnią zasadą zdrowego żywienia, którą dzisiaj przedstawimy, jest ograniczenie ilości mięsa. Jeżeli to możliwe, kompletnie wyeliminuj tłuste i czerwone mięso ze swojej diety. Wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu bez kotleta schabowego, czy tłuściutkiego steka w sobotni wieczór przy grillu. O ile rzadka konsumpcja tego typu rzeczy nie powinna nam zaszkodzić, o tyle nadmierne spożywanie może być przyczyną wielu dolegliwości ze strony organizmu.

Staraj się więcej ograniczyć mięso w diecie na rzecz warzyw. Jeżeli kupujesz mięso – wybierz to chude np. z kurczaka czy indyka.