Dobry krem pod oczy. Jak wybrać?

Skóra pod oczami wymaga innej pielęgnacji niż skóra na twarzy. Zmaga się też z innymi problemami i przypadłościami. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobry krem do oczy.

Rozpoznaj typ swojej skóry

Skóra pod oczami nieco różni się od skóry na twarzy. Najczęściej jest sucha i bardziej krucha, niż skóra innych partiach twarzy. Skóra pod oczami może być też bardziej wrażliwa, skłonna do zaczerwienienia.

Zastanów się, jakie problemy ma Twoja skóra

Skóra pod oczami jest delikatniejsza, niż w innych miejscach i przez to wszelkie problemy są bardziej widoczne. Najczęstszymi problemami są:

  • Cienie pod oczami – są to prześwitujące naczynia krwionośne. Najczęściej cienie mają kolor lekko czerwony lub fioletowy. Zdarzają się jednak cienie lekko szare lub błękitne, a nawet żółte lub oliwkowe.
  • Opuchlizna pod oczami – to obrzęki pod oczami będące rozluźnioną i zwiotczałą skórą na powiekach. Powstała przestrzenie wypełniają się poduszkami tłuszczowymi lub nagromadzoną wodą.
  • Kurze łapki – to delikatne zmarszczki mimiczne pojawiające się wokół oczu, szczególnie na powiece dolnej i przy zewnętrznych kącikach. Pojawiają się, gdy skóra staje się krucha, delikatna i sucha.

Dobry krem pod oczy - czego należy szukać?

Szukaj odpowiednich składników

W zależności od typu skóry i problemów poszukaj kremu, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Dobry krem pod oczy, to taki, który precyzyjnie dopasowuje się do potrzeb Twojej skóry.

Kwas hialuronowy

To składnik obecny w kremach nawilżających. Kwas ten zatrzymuje wodę w skórze, tym samym ją nawilżając.

Retinol lub witamina A

Retinol jest formą witaminy A. Oba składniki pobudzają skórę do produkcji kolagenu. Dzięki temu retinol spłyca lub nawet wygładza zmarszczki. Sprawia też, że skóra staje się bardziej elastyczna. Kremy z retinolem rozjaśniają też przebarwienia.

Witamina C

Ta witamina obecna jest w kremach rozjaśniających. Witamina C bloku wytwarzanie się melaniny, przez co nie pojawiają się piegi i inne przebarwienia. Kremy z witaminą C polecane są także przy sińcach pod oczami.

Kofeina

To składnik obecny w kremach likwidujących opuchliznę pod oczami. Kofeina obkurcza naczynia krwionośne, a także pobudza krążenie. Kofeina rozjaśnia też skórę pod oczami.