Te 6 produktów pomoże Ci schudnąć

Utrata masy ciała to coś więcej, niż redukcja kalorii. Ważne jest znalezienie produktów spożywczych o niskim indeksie glikemicznym, a także sycących i dobrych dla Twojego zdrowia i jelit.

Poznaj więc kilka kluczowych produktów. Włącz je do swojej diety, a gwarantujemy Ci, że przyczynią się do Twojego sukcesu.

1. Awokado

Awokado to świetny wybór. Bogate jest w błonnik, zmniejsza apetyt i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dodatkowo jest świetne dla zdrowia i Twojego serca. Polecamy je wkroić do sałatki lub jako dodatek do jajek na lunch.

2 Jajka

Jajka moglibyśmy uznać za najlepszego przyjaciela dietetyka. Nie tylko są bogate w białko, które pomaga utrzymać uczucie sytości, ale przy okazji mogą poprawić Twój metabolizm. Są bogate w witaminy z grupy B dostarczające energii, a jedno jajko to tylko 75 kalorii!

3 Zielone warzywa liściaste

Zielone warzywa liściaste są po prostu rewelacyjne. Bogate w błonnik, niskokaloryczne i nisko węglowodanowe. Doskonały dodatek do każdego posiłku. Są bogate w przeciwutleniacze, a także wiele cennych minerałów, w tym wapń. Badania pokazują, że wapń przyspiesza utratę wagi. Nie dość, że pyszne, to jeszcze tak zdrowe!

4. Orzechy

Orzechy są powiązane z poprawą tempa metabolizmu, zapewniają sytość i są doskonałe jako przekąski między posiłkami. Kluczem jest po prostu trzymanie się porcji, która wynosi około 30 gramów dziennie czyli mniej więcej jedną garść lub filiżankę.

5. Jagody

Jagody to przede wszystkim pyszne, ale także bogate w przeciwutleniacze i błonnik owoce odchudzające. Możesz je dodawać do posiłków lub spożywać jako przekąskę, mają najniższy indeks glikemiczny ze wszystkich owoców. Garść jagód to pełno witaminy C i tylko 49 kalorii.

6. Jogurt

Jogurt jest dobrym źródłem białka, które wspomaga spalanie tłuszczów, kalorii, zapewnia sytość, a zdrowe jelita mogą chronić przed stanem zapalnym, który jest jednym z głównych czynników powodujących otyłość. Szukając jogurtu, który kupić, upewnij się, że jest to dobrej jakości jogurt grecki i zdecydowanie pełnotłusty.

Najlepsze jest to, że łatwo jest sprawić, aby te pełnowartościowe, odżywcze i smaczne produkty znalazły się w Twojej diecie.