Jak znaleźć nowe hobby?

Hobby sprawia, że nasze  życie staje się ciekawsze, a my mżemy nauczyć się czegoś nowego. Jak jednak znaleźć nową pasję w życiu? To prostsze, niż może się wydawać.

Pomyśl o dzieciństwie 

Myślisz, że rzeczy, które lubiłaś jako dziecko już dawno nie są dla Ciebie? Nic bardziej mylnego! Przypomnij sobie, co lubiłaś jako mały brzdąc i zastanów się, jak możesz to dostosować do swoich obecnych potrzeb. Uwielbiałaś rysować kredkami po ścianie? Może zajmiesz się malowaniem, albo aranżacją wnętrz? A może lubiłaś wspinać się na drzewa? Może czas zainteresować się okolicznymi ściankami wspinaczkowymi? Możliwości jest bardzo wiele.

Pomyśl o rzeczach, na które na codzień nie masz czasu

Hobby to  często relaks i oderwanie się od rzeczywistości. Wiele osób stara się też robić to, na czym im zależy. Zwykle jednak na codzień, zwłaszcza w ramach obowiązków, nie mają na to czasu. Zastanów się więc, co byś chciała robić, ale w tygodniu nie masz czasu z powodu szkoły i innych ważnych spraw. Nie musisz przecież poświęcać się swojej pasji codziennie – możesz to robić np. w weekend lub w wakacje. 

Zastanów się, co cię fascynuje

Każde hobby zaczyna się od zainteresowania, ciekawości, czy nawet zafascynowania. Może lubisz coś, co mogłoby się zamienić w ciekawe hobby? Oglądasz namiętnie Magdę Gessler? Spróbuj gotować w nietypowy sposób. 

Poszukaj inspiracji

 Pinterest, Facebook i Instagram pełne są inspiracji, takze na hobby. Wiele osób chwali się tym, co robi w wolnym czasie. Może to być bieganie po parku albo… dzierganie figurek z włóczki.

Powróć do hobby, o którym zapomniałaś

Nieraz się zdarza, że czymś się zajmujemy… I zaczynamy o tym zapominać, np. z powodu braku czasu, funduszu albo na rzecz innych aktywności. Może czas do tego powrócić albo rozwinąć? Ja kiedyś zajmowałam się robieniem prostych bransoletek, zastanawiam się, czy nie zacząć tego od nowa.

Pomyśl, jak rozwinąć umiejętności, które już masz

Hobby może mieć też praktyczny wymiar i pogłębiać Twoje zdolności. To procentuje w przyszłości. Najczęściej dotyczy to nauki języków, ale nie tylko. Możesz zapisać się np. na kurs pisania albo grafiki.