Powody dla których warto pić zieloną herbatę

Wiele osób zaczyna dzień od parującej filiżanki kawy, ale czy wiesz, że filiżanka zielonej herbaty ma więcej zalet? Spośród wielu rodzajów herbat, to właśnie ta zielona jest uważana za najzdrowszy napój świata.

Przeczytaj o 3 korzyściach z jej picia dla Twojej urody i włącz ją, do swojej codziennej rutyny.

ZIELONA HERBATA MA WŁAŚCIWOŚCI SPALAJĄCE TŁUSZCZ.

Zielona herbata zawiera kofeinę i rodzaj flawonoidu zwanego katechiną, który jest silnym przeciwutleniaczem.

Badania sugerują, że oba te związki mogą przyspieszać Twój metabolizm. Fakt, że zielona herbata przyspiesza spalanie tłuszczu, oznacza, że krew lepiej krąży, serce bije w tempie, w jakim powinno bić, a układ trawienny cały czas pracuje.

Przyspieszenie metabolizmu to sprawdzony sposób nie tylko na utratę zbędnych kilogramów, ale i na lepsze samopoczucie.

ZIELONA HERBATA ZAPOBIEGA CELLULITOWI.

Wszystko dzięki zwiększonym właściwościom moczopędnym i detoksykującym. Zielona herbata jest jedną z najskuteczniejszych broni w walce z cellulitem i odkładaniem się tłuszczu. Jego aktywne, naturalne składniki poprawiają aktywność metaboliczną. Ponadto włoscy naukowcy odkryli niedawno, że herbata poprawia krążenie krwi i ogranicza zatrzymywanie płynów.

Regularne picie zielonej herbaty = szybsze usuwanie toksyn z Twojego organizmu.

ZIELONA HERBATA ZAPOBIEGA STARZENIU SIĘ SKÓRY.

Jest ona bogatym źródłem witamin, uważanych za silne antyutleniacze, pozwalające zwalczyć wolne rodniki. Badania pokazują, że polifenole zawarte w zielonej herbacie chronią skórę przed działaniem światła ultrafioletowego (UV). Pomaga to zapobiegać przyspieszeniu starzenia, a także zapewnia korzyści w walce z rakiem i przeciwzapalne.

Związki z zielonej herbaty pomagają również w obronie przed zmarszczkami, ze względu na ich zdolność do zapobiegania rozpadowi włókien kolagenowych i elastycznych, co z kolei zapobiega utracie elastyczności skóry. Jest to powód, dla którego często zielona herbata stanowi składnik wielu kosmetyków.

Niektóre badania sugerują, że spożywanie zielonej herbaty i nakładanie jej na skórę może pomóc w zmniejszeniu produkcji sebum – oleistego materiału wytwarzanego przez gruczoły łojowe organizmu, który może powodować zatkane pory.