Jak nauczyć się angielskiego?

Chciałabyś podszkolić się z angielskiego, ale szkoda Ci pieniędzy na drogi kurs? Oto nasze najlepsze wskazówki, jak samodzielnie nauczyć się tego języka.

Czytaj wszystko, co wpadnie Ci w ręce.

Klasyczna literatura, książki, strony internetowe, e-maile, Twój kanał w mediach społecznościowych, napisy na opakowaniu płatków śniadaniowych. Jeżeli jest w języku angielskim: przeczytaj.

Dlaczego? Bo będzie to treść pełna nie tylko nowego słownictwa, ale i takiego, które już znasz.

Pomoże Ci to szybko się rozwijać, ponieważ ponowne zapoznanie się ze słownictwem już wyuczonym wzmacnia je, a z drugiej strony nauka nowych wyrażeń jest niezbędna, zwłaszcza w języku z tak wieloma słowami, jak angielski.

Notuj nowe słownictwo.

Ta klasyczna wskazówka z czasów szkolnych, jest powtarzana nie bez powodu: działa!
Podczas nauki nowego słowa, jego zapomnienie wydaje się niemożliwe. Zaufaj nam jednak: nie wszystko zapamiętuje się za pierwszym razem.

Nabierz nawyku noszenia ze sobą jakiegoś fajnego notatnika lub korzystania z narzędzia typu everynote i za każdym razem, gdy usłyszysz jakieś nowe słowo, notuj je sobie i zapisuj jego znaczenie.

Zaoszczędzi to Twój czas, ponieważ, kiedy do niego wrócisz, nie będziesz się zastanawiała, co to właściwie za słowo.

Rozmawiaj z ludźmi.

Wiadomo, że dzięki aplikacji WhatsApp staliśmy się ekspertami w komunikowaniu się, bez otwierania ust. Jednak język służy do komunikowania się, nie tylko przy użyciu aplikacji a prawdą jest, że mówienie w danym języku pomaga zakodować go w naszej głowie na dłużej niż czytanie lub pisanie.

Przypomnij sobie, jak często słyszałaś, gdy ktoś mówi, że „rozumie, ale nie potrafi mówić po angielsku”. Wielu niedoszłych użytkowników języka angielskiego zamieniło mówienie w barierę, której nie są w stanie pokonać.

Subskrybuj podcasty lub kanały na YouTube (oczywiście w języku angielskim).

Lubisz humor? Politykę? Gotowanie? Każdy kanał dotyczący Twoich zainteresowań ma na pewno swoją anglojęzyczną wersję.

Na początku może wydawać się, że rodzimy akcent jest trudny, ale z czasem zaczniesz rozumieć to, co słyszysz, a także uczyć się wielu nowych słówek od native speakera.

Wyjeżdżaj za granicę.

Jeżeli istnieje lepszy sposób na naukę obcego języka, niż wyjazd za granicę to my chcielibyśmy wiedzieć jaki! Nie jest tajemnicą, że angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie.

Dzięki długiej liście krajów, możesz wybrać swój ulubiony.