Utrata wagi. Jak śledzić postępy?

Kiedy Twoim celem jest utrata zbędnych kilogramów, śledzenie postępów jest bardzo ważne. Nie mamy tu jednak na myśli codziennego wskakiwania na wagę.
Zbyt wiele osób zapomina, że to tylko liczba. Kiedy nabieramy formy, zmieniamy przede wszystkim rzeczy, których nie da się zmierzyć na wadze. Poprawiamy nasze zdrowie, nastrój i skład ciała.

Nabranie mięśni i spalenie znacznej ilości tłuszczu zmienia nasz wygląd całkowicie, a nie ma zbyt wiele wspólnego z utratą kilogramów.

Oto lista naszych ulubionych sposobów śledzenia postępów:

Prowadź pamiętnik.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z odchudzaniem, prowadzenie pamiętnika to świetny sposób na porównywanie postępów.

Postaraj się notować swój dzienny poziom energii i to, jak się czujesz po każdym treningu. Możesz zaglądać do niego, gdy będziesz blisko zrezygnowania ze swoich celów.

Rób zdjęcia.

Często jesteśmy nieświadomi zmian zachodzących w naszym ciele. Przeważnie dlatego, że widzimy się każdego dnia. Zrobienie zdjęcia na początku drogi do figury idealnej jest świetnym sposobem. Możesz sprawdzać swoje postępy bez fiksacji na wadze.

Dostrzeżenie zmian fizycznych w Twoim wyglądzie może działać jak dobry motywator do dalszych ćwiczeń!

Analizuj postępy.

Zastanów się nad swoimi codziennymi zadaniami i tym, jak się czujesz, kiedy je wykonujesz. Porównaj to ze stanem przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Czy Twój nastrój się poprawił? Czy biegasz za dziećmi w parku bez utraty tchu?

Jeśli robisz postępy, prawdopodobnie odkryjesz, że te codzienne zadania stają się znacznie łatwiejsze do wykonania.

Dlaczego nie ustawić sobie przypomnienia, aby spojrzeć wstecz i myśleć o swoich postępach co tydzień lub co dwa tygodnie?

Patrz na ubrania.

Śledzenie postępów może być tak proste! Przecież widzisz je po swoich ubraniach.

Jeśli te dżinsy zsuwają się znacznie łatwiej niż zwykle lub Twoja ulubiona koszulka wygląda dość luźno, wiesz, że jesteś na dobrej drodze.

Nie pozwól, aby ważenie stało się Twoją obsesją. Stara się sprawdzać wagę mniej więcej co 28 dni. Zaufaj mi. Przestań skupiać się na liczbie. Zacznij śledzić swoje postępy za pomocą naszych wskazówek.