3 proste wskazówki na zapuszczanie włosów

Każda z nas wie, że jednym z najgorszych piekieł, jakie może sobie zafundować, jest odrastanie obciętych włosów.

Mimo że nie ma żadnej magicznej pigułki, która sprawi, że obudzisz się następnego dnia z włosami Roszpunki, zapoznaj się z 3 prostymi wskazówkami, które pomogą Ci przyspieszyć ich wzrost:

Wskazówka 1: Zadbaj o dietę

Tak, powiedzenie komuś, kto chce zapuścić włosy, by jadł zdrowo to odpowiednik powiedzenia komuś, kto ma kaca, żeby pił wodę. A jednak: to skuteczna metoda. Zmiany hormonalne, stres, leki na receptę i choroby mogą wpływać na to, jak szybko i zdrowo rosną nasze włosy, podobnie jak nieodpowiednia dieta.
Znane przez wszystkich powiedzenie „Jesteś tym, co jesz” dotyczy również twoich włosów.

Zdrowie włosów pochodzi głównie z wnętrza. Odżywianie i pielęgnacja organizmu mają kluczowe znaczenie. Suplementy na porost włosów mają złą reputację, ale na rynku jest kilka, które mogą Ci pomóc.

Wskazówka 2: Dbaj o skórę głowy.

Pielęgnacja skóry głowy jest koniecznością, gdy próbujesz zapuścić włosy. To z niej wychodzą Twoje kosmyki.

Na szczęście dla nas, pielęgnacja skóry głowy to chwila, a produktów, których wyraźnym celem jest dbanie o to, by nasza skóra głowy była jak najzdrowsza, jest całe mnóstwo. Peelingi, serum i zabiegi na skórę głowy mogą być tak samo przyjemne, jak maska do włosów.

Ważna uwaga: istnieją pewne schorzenia, które wpływają na zdrowie skóry głowy i nie można ich rozwiązać za pomocą standardowych rozwiązań. W przypadku ciągłych problemów dermatolog może przepisać Ci miejscową lub doustną receptę.

Wskazówka 3: Unikaj prostowania i rozjaśniania.

Kluczowym elementem zachęcania włosów do wzrostu jest unikanie szkodliwych praktyk. Ciągłe suszenie, prostowanie i rozjaśnianie to trzy z najbardziej szkodliwych rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi włosami. Eksperci są zgodni, że najczęstszym powodem, dla którego nie widzisz wzrostu włosów, jest to, że łamią się, zanim osiągną pożądaną długość.

Jeśli nie jesteś w stanie choć trochę nie wyprostować swoich włosów, musisz podjąć pewne środki ostrożności, aby przynajmniej upewnić się, że wyrządzasz im jak najmniej szkód. Zaleca się używanie niższego ustawienia temperatury w suszarce lub prostownicy i zawsze należy używać środka chroniącego przed wysoką temperaturą.

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji, zaleca się zwracanie uwagi na składniki. Unikaj silikonów i ostrych siarczanów.