Jak zadbać o cerę? Sprawdź wskazówki

Sposobów na codzienną pielęgnację twarzy jest wiele. Jednak tylko odpowiednie i systematyczne kroki pozwolą zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry na długi czas. To jak aktualnie dbamy o naszą cerę, będzie istotne za kilka lub kilkanaście lat w kontekście jej wyglądu. Chociaż nie ma jednego sposobu na pielęgnacje twarzy, to stosując poniższe wskazówki z pewnością w długofalowej perspektywie, poprawisz wygląd skóry.

Dokładne oczyszczenie

Codzienna pielęgnacja cery powinna rozpoczynać się i kończyć bardzo dokładnym oczyszczaniem twarzy. Wykonywanie demakijażu pozwoli pozbyć się nam zanieczyszczeń, które zgromadzone były przez cały dzień, ale także torują drogę wszelkim kremom pielęgnacyjnym, które nałożymy zaraz po zabiegu oczyszczania. Najlepiej czyścić twarz 2 razy dziennie – rano usuwając zanieczyszczenia po nocy (pot, nadmiar sebum, czy roztocza kurzu domowego), a wieczorem likwidując bakterię i makijaż, który towarzyszył nam przez cały dzień.

Dobranie produktów zgodnych z typem skóry

Aby codzienna pielęgnacja twarzy była skuteczna, warto bazować na kosmetykach, które są dedykowane do danego typu skóry. Jeżeli nie wiemy jaki typ skóry posiadamy, możemy zawsze skorzystać z uniwersalnych rozwiązań lub skonsultować się z dermatologiem.

Tonizowanie twarzy

Dbanie o cerę to zwrócenie uwagi na jej naturalne pH. Nie może być ani zbyt zasadowe, ani kwaśne. Często kosmetyki oczyszczające zaburzają naturalną równowagę pH skóry, tak więc należy szybką ją przywrócić. W tej roli świetnie sprawdzają się toniki.

Optymalne nawilżenie skóry w ciągu dnia

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia potrzebuje ona stosownego nawilżenia. Jego dawka powinna być jednak ściśle dopasowana do danego typu cery. Przy cerze tłustej powinniśmy skupić się na delikatnym nawiązaniu skóry i jej matowieniu, natomiast skóra skłonna do przesuszenia wymaga intensywnego nawilżania.

Ważne jest także dostosowanie kosmetyków do aktualnej pory roku. W zimę pamiętajmy o natłuszczaniu skóry, tworząc barierę przez niskimi temperaturami oraz mrozem, latem natomiast nie zapominajmy o nawilżaniu skóry.