Najlepsze domowe sposoby na kaca

Złe samopoczucie, przeszywający ból głowy, nudności i pragnienie nie do zaspokojenia. Bardzo często to pierwsze uczucie jakie wiele osób odczuwa po upojnym Sylwestrze. Jednak czy na pewno tak właśnie musimy zaczynać nowy rok?

Sposoby na kaca

Jak z wieloma rzeczami, zazwyczaj lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego niezwykle ważne jest rozsądne podejście do picia. Alkohol może sprawić wiele przyjemności podczas świętowania z najbliższymi. Jednak może przynieść również wiele nieprzyjemnych skutków, jeśli przesadzimy z jego ilością.

Jeśli wiemy, że czeka nas upojna noc warto pomyśleć o kilku ważnych rzeczach:

  • Nigdy nie pić na pusty żołądek. Z pustym brzuchem o wiele szybciej poczujemy działanie alkoholu. A chyba nikt nie chce kończyć imprezy nieprzytomnym już po dwóch drinkach.
  • Odpoczynek przed piciem. Im bardziej wypoczęci będziemy, tym lepiej nasz organizm będzie w stanie trawić alkohol.
  • Suplementy witaminowe. Dadzą organizmowi brakujących minerałów i witamin. Warto mieć przygotowaną sporą dawkę witaminy C na następny dzień. Sok ze świeżych pomarańczy lub zupa ogórkowa również wyśmienicie się sprawdzą.
  • Nie mieszaj alkoholi! Jeśli już koniecznie chcesz zaszaleć i mieszać, najmniejszym złem będzie zaczęcie od najmniej procentowych trunków i stopniowe ich wzmacnianie.

Następnego ranka po piciu pozostaje picie dużej ilości wody i w miarę lekkostrawny posiłek. Niezwykle cenny będzie spacer na świeżym powietrzu. Pobudzimy organizm do pracy a zieleń i tlen pomogą złagodzić ból głowy.