Sposoby na regularne picie wody

„Musisz pić więcej wody”- chyba każdy choć raz w życiu usłyszał tą magiczną poradę. Czy to z powodu bólu głowy, zmęczenia czy suchej cery. Jest to niezwykle cenna porada, picie wody jest bowiem niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Pytanie jak o tym pamiętać i nie wypijać całej butelki wody w środku nocy?

Budowanie nawyku

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że woda to budulec 70% procent naszego ciała. Same płuca składają się prawie z 90% procent wody! Jeśli chcemy żeby nasz mózg, układ krwionośny i trawienny działał prawidłowo- nie ma wyjścia, czas wprowadzić nowe, wodne nawyki.

Przyjmuje się, że mężczyźni powinni wypijać około 2,5-3 litry wody dziennie, a kobiety około 2 litrów. Ważne jest również, aby była to czysta woda źródlana, nie słodzone napoje. Jeśli bardziej smakuje wam woda gazowana i nie macie problemów z jelitami- nie ma potrzeby wmuszania w siebie wody niegazowanej. Dla wzbogacenia smaku i właściwości wody można również pomyśleć o odpowiednich dodatkach do napoju.

Jeśli już znajdziecie smakującą wam wodę warto zaopatrzyć się w litrową butelkę lub bidon. Mając wizualne przypomnienie, łatwiej będzie pamiętać o piciu w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej będzie nam również śledzić postęp w ciągu dnia. Dla dodatkowej motywacji przydatne bywają specjalne aplikacje, które wyślą przypominajkę i pomogą liczyć wypite płyny.

Warto w ciągu dnia pić mniejsze łyki, niż wieczorem próbować nadrobić zaległości. Wypicie dużej ilości płynu na raz może jedynie zaszkodzić i doprowadzić do dyskomfortu. Dlatego przydatne jest zostawianie butelek z wodą lub bidonów w różnych miejscach. Jeśli pracujemy z domu, na biurku mamy swój zapas wody, i kolejny czeka na nas również w salonie. Dzięki temu, szczególnie na początku łatwiej będzie wyrobić sobie nawyk sięgania po wodę kilkukrotnie w ciągu dnia.