Masaż twarzy – domowe sposoby

Kamień gua sha pozwala na automasaż twarzy, co jest obecnie jednym z najbardziej gorących trendów urodowych. Jest to jeden z akcesoriów, który można wykorzystać do masażu skóry twarzy, dekoltu oraz szyi. Regularne stosowanie kamienia pozwala uzyskać doskonałe efekty.

Spektakularne efekty dzięki rollerowi oraz kamieniowi gua-sha

Kamień gua-sha jest jednym z najbardziej popularnych akcesoriów wykorzystywanych do automasażu twarzy. Kamień ten pochodzi z Chin, stąd jego orientalny nazywa. Płytka najczęściej ma nieregularny, charakterystyczny kształt serca. Jednak dostępne są także płytki w kształcie przypominającym banan lub też kwadrat z zaokrąglonymi krawędziami. Masaż z wykorzystaniem kamienia gua-sha lub rollera polega na regularnym pocieraniu skóry krawędzie płytki. Istotne jest jednak, aby masaż wykonywany był z dołu do góry. Pobudza to krążenie limfy, zwiększając efektywność zabiegu. Dodatkowym zastosowaniem kamienia gua-sha jest wykorzystywanie go w terapii chronicznego bólu odcinka pleców lędźwiowych. Zgodnie ze stanem badań masaż z wykorzystaniem gua-sha może łagodzić dolegliwości bólowe.

Więcej na: https://glov.co/blogs/pl/roller-do-twarzy-jak-uzywac-i-jakie-daje-efekty

W jaki sposób używać kamienia do masażu?

Aby poprawnie wykonać masaż kamieniami gua-sha należy najpierw bardzo dokładnie oczyścić skórę twarzy. Warto wykonać także jej demakijaż, co może poprawić kondycję cery. Kolejnym krokiem jest położenie na twarz olejku lub opcjonalnie kremu nawilżającego. Umożliwi to zapewnienie właściwego poślizgu dla płytki na skórze. Dzięki czemu masaż będzie bardziej efektywny. Masaż należy rozpocząć od dolnej części, czyli szyi, skroni oraz policzków, natomiast na końcu masuje się czoło. Kierunek masażu wykonywany jest od wewnętrznej części twarzy na zewnątrz, a jednocześnie od dołu do góry. Co więcej należy nałożyć nieco więcej produktu nawilżającego w okolicach oczu, gdyż pomaga to lepiej zadbać o delikatną skórę, a jednocześnie unikać jej nadmiernego naciągania. Po każdym zabiegu kamienień i roller do twarzy należy dokładnie umyć mydłem oraz bieżącą wodą. Warto także jest dokonywanie jego regularnej dezynfekcji wykorzystując produkty do dezynfekcji byłam śluzowych lub skóry. Dobrą praktyką jest również wołożenie kamienia gua-sha do lodówki przynajmniej na jedną godzinę przed masażem. Pomoże to zmniejszyć obrzęk oczu oraz sińce i zaczerwienienia. Można wykorzystać również płatki kosmetyczne wielorazowe, które doskonale usuwają zanieczyszczenia z twarzy, a jednocześnie nie uszkadzają naskórka tym samym po zabiegu twarz pozostaje jędrna, czysta i świeża.

Sprawdź: https://glov.co/blogs/pl/masaz-gua-sha-co-to-jest-i-dlaczego-warto-go-uzywac