Jak wybierać buty dziecięce?

Buty dziecięce są niezwykle ważne — rodzice muszą zwracać uwagę nie tylko na zdrowie stóp swoich pociech, ale i na komfort noszenia butów. Nie jest łatwo wybrać buty, gdyż na rynku jest wiele propozycji, które kuszą na przykład niską ceną. Niestety, tanie buty mogą uszkodzić delikatne stopy dziecka i negatywnie wpływać na ich wzrost. Sprawdź, dlaczego warto wybierać popularne marki oferujące buty dziecięce.

1. Buty dziecięce warte uwagi

2. Zdrowe stopy dziecka są najważniejsze

Obuwie dziecięce można kupić praktycznie w każdym sklepie. Niestety, nie każdy sklep ma w swojej ofercie odpowiednie buty dla dzieci. Dzieci mogą potrzebować butów takich jak sportowe trampki lub tenisówki, buty do spędzania czasu na świeżym powietrzu, buty na gorące dni i buty na deszczowe dni (na przykład kalosze). Potrzebne będzie również obuwie na zimę (mogą to być śniegowce). Już teraz można zamówić atrakcyjne buty dla dzieci na limango.pl. Razem z butami można też zamówić czapki z daszkiem dla dzieci.

Buty dziecięce warte uwagi

Jeśli chodzi o buty dziecięce, powinny być one wykonane z materiałów wysokiej jakości. W przypadku dzieci nie może być mowy o wybieraniu najtańszych butów, które pochodzą z nieznanych źródeł. Odpada zatem kupowanie obuwia dla dzieci, które nie pochodzi od znanego producenta. Liczy się sprawdzona marka, na dodatek wyspecjalizowana w produkowaniu butów dla dzieci. Przykładem może być Geox — buty dziecięce nie stanowią dla tej marki żadnych tajemnic.

W przypadku butów do przedszkola czy do szkoły trzeba mieć na uwadze, że dzieci mogą przez ileś godzin w ciągu dnia uczestniczyć w różnych zabawach. Dla dzieci w przedszkolu zdecydowanie bezpieczniejsze będzie obuwie na rzepy, gdyż w czasie biegania eliminuje się ryzyko upadku z powodu rozwiązanych sznurówek. Dzieci w wieku szkolnym poradzą sobie ze sznurówkami, chociaż mogą preferować buty bez sznurówek.

Buty muszą być dopasowane — trzeba znać właściwy rozmiar, inaczej bytu nie będą nadawać się do chodzenia. W opisie produktu koniecznie trzeba zwracać uwagę na rozmiarówkę (może odbiegać od polskich standardów). Buty kupowane przez internet zawsze można odesłać do sklepu, jeśli rozmiar okaże się nieprawidłowy.

Zdrowe stopy dziecka są najważniejsze

Nikt nie lubi niewygodnych butów. Chodzenie nie może sprawiać bólu, dlatego buty nie mogą ocierać pięt. Za ciasne buty będą powodować ból stóp. Za duże obuwie to ryzyko, że dziecko ulegnie wypadkowi w trakcie aktywności ruchowej.

Buty po prostu muszą być komfortowe. Inne buty są na wiosnę, inne na lato, inne na jesień, a jeszcze inne na zimę, Oczywiście są buty uniwersalne, w których dziecko może chodzić przez cały rok, ale trzeba bardzo dokładnie sprawdzić właściwości takiego obuwia.

Poza tym dzieci szybko rosną, buty kupione wiosną mogą być zimą już za małe. Rodzic musi liczyć się z tym, że kupowanie butów dla dziecka ma być zgodne z bieżącymi potrzebami najmłodszych członków rodziny.