Najmodniejsze trendy na wiosnę 2021. W co będziemy się ubierać?

Trendy na wiosnę 2021? Zwiewnie, kolorowo i radośnie! W tym roku możemy też odkryć trochę ciała, ale w bardzo subtelny sposób.

Ażury i koronki

Początek ciepłego sezonu to idealny moment, żeby odsłonić ciało w subtelny sposób. Ten trend pojawia się głównie na bluzkach, cienkich sweterkach i narzutkach. Można go jednak wykorzystać w mniej oczywisty sposób. Przezroczyste materiały pojawiają się także na spódnicach, spodniach czy sukienkach. To jednak nie oznacza, że ażury są wulgarne – nie odkrywają bowiem ciała w całości.

Krótkie topy

Ten trend pojawiał się już wcześniej, teraz jednak stanie się wyjątkowo modny. Krótkie topy – najczęściej w kwiaty i inne wzory – można łączyć ze spodniami lub spódnicami z wysokim stanie. Tren możesz więc wykorzystać nawet wtedy, gdy nie lubisz odkrywać zbyt wiele. A może się nie krępujesz? Najkrótsze topy przypominają raczej staniki, które możesz włożyć np. pod marynarkę.

Kołnierzyki

Nudzi Ci się klasyczny kołnierz przy koszuli? Kołnierze stają się teraz fantazyjne i są główną ozdobą bluzek oraz koszul. Pojawiają się kołnierze nawiązujące do czasów wiktoriańskich – duże, białe, często z koronki. Wracają też kołnierzyki polo – nie tylko przy koszulkach, ale też np. przy swetrach.

Trendy na wiosnę 2021 stawiają na kobiecość

Bufiaste rękawy

Szerokie rękawy podkreślające ramiona kojarzą się z latami osiemdziesiątymi, ale pojawiają się też w najnowszych kolekcjach. W wersji codziennych łączą się z luźnymi rękawami i są zwiewne. Często też wykonane są z tiulu. W wersji wieczorowej są duże, marszczone i trudno je przegapić. Są też łączone z błyszczącymi, ciężkimi materiałami. Najczęściej w sklepach można kupić bluzki z bufiastymi rękawami, ale też pojawiają się sukienki.

Kwieciste sukienki

Lekkie i delikatne sukienki pojawiają się w kolekcjach już od wielu sezonów. W tym roku topowym wzorem są kwiatki – głównie tzw. Łączka. Mogą też pojawić się inne roślinne motywy, np. liście. Wiosenne sukienki w tym roku są wyróżniają się długimi rękawami, najczęściej też wykonane są z lekkich materiałów, np. z szyfonu.