Upominki i dekoracja domu – poznaj sposoby na przytulne święta

Wraz z 1 grudnia rozpoczęliśmy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Zimowy czas umilają nam słodkie kalendarze adwentowe, wigilie firmowe, świąteczne spotkania z przyjaciółmi i przygotowania do gwiazdki. Poza ustaleniem menu, warto zastanowić się jak ozdobić dom na święta, zgromadzić pomysły na prezent świąteczny i pięknie zapakować upominki. Z naszym poradnikiem przygotowania pójdą gładko.

Jak ozdobić dom na święta? Spraw, by ten czas był jeszcze bardziej wyjątkowy

Wigilia i Boże Narodzenie to dni, na który czekamy przez cały rok. Wspólne przystrajanie świątecznego drzewka, celebracja smakowitych posiłków i gromadzenie pomysłów na prezent świąteczny dla najbliższych – wszystko to tworzy atmosferę pełną ciepła i miłości.

O odpowiednią oprawę mogą również zadbać akcesoria domowe. Jak ozdobić dom na święta? Przede wszystkim warto sięgnąć po tekstylia z zimowymi motywami – reniferami, mikołajami czy gwiazdkami. Paleta kolorów, jakiej warto się trzymać, to czerwienie, ciemny zielony, złoto oraz biel.

Dobrym pomysłem będzie również sięgnięcie po lampki, światełka i świece ozdobione wzorami kojarzącymi się ze świętami. Świecidełka nie tylko będą pięknie wyglądały, ale spełnią swoje utylitarne zadanie w długie, ciemne wieczory.

Zimowy napar, herbata z goździkami i pomarańczą, a może gorąca czekolada? Po zimowych spacerach, gorący napój doda energii, a podany w świątecznym kubku będzie smakował jeszcze lepiej. Wiele sklepów z utensyliami kuchennymi oferuje kolekcje świąteczne swoich standardowych kompletów zastawy stołowej.

Pomysły na prezent świąteczny i pakowanie upominków

Pomysły na prezent świąteczny potrafią spędzać sen z powiek, zależy nam bowiem na upominkach niebanalnych, wyjątkowych i dopasowanych do gustu obdarowywanej osoby, a to niełatwe zadanie.

Warto kierować się czterema zasadami: prezent powinien być przydatny, służyć przede wszystkim rozpieszczaniu się, być spełnieniem marzenia obdarowywanej osoby, a także pięknie wyglądać. Dobrym pomysłem może być sprzęt sportowy, wyjątkowe delikatesy, biżuteria czy elementy garderoby.

Pakowania prezentów świątecznych również nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. W tym roku króluje styl EKO. Pakunki możemy więc stworzyć ze starych materiałów, kolorowych gazet czy ozdobnego papieru z zeszłego roku, a całość przewiązać naturalnym sznurkiem z wplecioną weń gałązką świerku i zasuszonym plastrem pomarańczy lub cytryny.

Pomysły na święta we Wrocław Fashion Outlet

Chcesz zrealizować pomysły na święta opisane w naszym poradniku? Skieruj się do Wrocław Fashion Outlet. Sezonowe nowości, które są odpowiedzią na pytanie jak ozdobić dom na święta? znajdziesz w salonach marek Tchibo oraz Dajar. Po pomysły na prezent świąteczny zajrzyj do pozostałych – ponad 100 polskich i zagranicznych marek – zgromadzonych w centrum: https://wroclawfashionoutlet.com/sklepy.

Gotowe upominki możesz ozdobić samodzielnie lub skorzystać z pakowania prezentów świątecznych przez pracowite elfy we Wrocław Fashion Outlet. Śledź kanały społecznościowe centrum outletowego, aby dowiedzieć się więcej.