Jak dopasować podkład do cery?

W idealnym makijażu podstawą jest dobrze dobrany podkład. Nie powinien tworzyć efektu maski, ani zbyt mocno różnić się od koloru naszej skóry. Znalezienie pasującego odcienia nie należy do łatwych zadań. Sprawdź, czym należy się sugerować przy zakupie tego produktu.

Podkład a typ cery

Podkład do twarzy stanowi główny element makijażu. Sprawia, że znikają nam niedoskonałości, a cera nabiera jednolitego koloru. Dobrze dobrany i nałożony nada nam naturalnego i zdrowego wyglądu. Aby uzyskać ten efekt powinniśmy wziąć pod uwagę typ naszej skóry. Cera sucha wymaga dokładnego nawilżenia i odżywienia. Często osoby te mają problem z tak zwanym ważeniem się  podkładu, czyli nieestetycznemu pękaniu i tworzeniu wypustek. Odpowiedni kosmetyk powinien dodatkowo pielęgnować cerę, dlatego warto wybrać nawilżający oraz rozświetlający podkład. Dla osób posiadających tłustą skórę poleca się matujący fluid, który nada ładnego wyglądu. Ważne, aby jego konsystencja była lekka i wygładzająca pory. Dzięki temu bez problemu rozprowadzi się po twarzy i nie pozostawi pęcherzyków. Za jego pomocą makeup nie będzie potrzebował wykończenia całości pudrem.

Jak dopasować kolor podkładu?

Najważniejszą czynnością podczas wybierania podkładu jest jego kolor. Źle dobrany odcina się od szyi i nie współgra z twarzą. Odcień powinien wtapiać się w naszą skórę i tworzyć naturalny efekt. W drogeriach znaleźć można setki produktów, jednak jak wybrać z nich idealny dla nas? Pierwszym krokiem jest sprawdzenie koloru na własnej skórze. Najlepsza opcja to nałożenie podkładu wzdłuż szyi, zaczynając od żuchwy aż do obojczyka. W ten sposób kolor będzie dopasowany zarówno do twarzy, jak i do dekoltu. Innym sposobem jest wykorzystanie do tego celu wewnętrznej strony ręki.

Niezbędne jest również odpowiednie oświetlenie, dlatego koniecznie sprawdź jak podkład wygląda w świetle dziennym. Aby być pewnym swojego wyboru, dobrze jest wykorzystać próbki kosmetyków. Zazwyczaj w drogeriach dostępne są również małe pojemniczki przeznaczone do przelania i zabrania ze sobą odrobiny produktu. Pozwoli nam to na odpowiednie dopasowanie podkładu do naszej cery.

Krycie podkładu i jego skład

W zależności od własnych potrzeb możemy wybrać podkład o różnym poziomie krycia. Dla delikatnej i nieproblematycznej cery będzie sprzyjało lekkie i średnie krycie. Dobrze podrówna koloryt skóry i ukryje niedoskonałości. Mocno kryjący podkład doskonale zasłoni wszelkie widoczne zaczerwienienia i trądzik. Ważne jest aby wybierane przez nas produkty przepuszczały powietrze i pozwalały skórze oddychać. W swoim składzie podkład powinien zawierać witaminy, odżywcze olejki, kwas hialuronowy oraz inne cenne substancje.