Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Okulary przeciwsłoneczne powinny dobrze chronić od promieniowania UV. W szczególności w okresie letnim są nam niezbędne do zabezpieczenia oczu przed oślepiającym blaskiem słonecznym. Poza kategoriami filtra UV okulary przeciwsłoneczne różnią się od siebie kształtem i kolorem szkiełek.

Twarz okrągła

Osobom posiadającym twarz o podobnych wymiarach między szerokością i długością, jak i zaokrągloną brodę, zaleca się okulary lekko wzniesione przy krańcach. Pasować będą także o prostokątnym kształcie. W ten sposób uwydatnimy kości policzkowe i optycznie wydłużymy twarz.

Twarz owalna

Owal twarzy charakteryzuje się idealnymi proporcjami oraz lekkim zwężeniem w dolnej części. Tym osobom świetnie pasuje każdy rodzaj okularów. Można sobie pozwolić zarówno na kwadratowe oraz okrągłe oprawki.

Twarz trójkątna

Ten kształt twarzy łatwo rozpoznać, gdyż przypomina trójkąt skierowany do dołu. Osoby te mają szerokie czoło i wąski podbródek. Idealnie przypasują się okulary o okrągłych wymiarach. Warto też sięgnąć po tak zwane kocie oczy. Złagodzą rysy twarzy i nadadzą subtelności.

Twarz kwadratowa

Posiadacze ostrych rys, mocno uwydatnionej i szerokiej szczęki oraz zbliżonych wymiarów szerokości i wysokości twarzy powinni wybierać lekko zaokrąglone oprawki. Nadadzą delikatnego charakteru oraz wydłużą podbródek.

Wybór koloru szkiełek okularów przeciwsłonecznych

Kolor szkiełek to kolejny dylemat, z którym się borykamy. W sklepach dostępne są wszystkie odcienie, a nawet efekty ombre. Typowo czarne okulary sprawdzą się u wszystkich lubiących stonowane kolory. Pozwolą na uzyskanie neutralnego obrazu i dopasują się do każdej stylizacji. Zielone i niebieskie szkiełka świetnie będą pasowały w szczególności blondynkom i brunetkom. Podkreślą kolor włosów i nadadzą niepowtarzalnego stylu. Oryginalnością są również różowe okulary. To świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu w wakacyjny dzień. Jak powszechnie wiadomo, świat widziany w różowych okularach jest o wiele piękniejszy!