Keratynowe prostowanie włosów- co powinnaś wiedzieć?

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane również brazylijskim prostowaniem to półtrwały, chemiczny zabieg, zwykle wykonywany w salonie. Jego celem jest maksymalne ożywienie Twoich zniszczonych kosmyków. Jest to zabieg wygładzający, zamykający łuski włosa powłoką proteinową, która eliminuje puszenie się włosów oraz dodaje miękkości i blasku. Proces może zająć od 1 do 3 godzin, w zależności od rodzaju i długości Twoich włosów. Polega na dosłownym wprasowaniu odżywczego białka we włosy. Dodatkowo może sprawić, że będą one wyglądać na prostsze nawet przez 6 miesięcy.

Jak zabieg keratynowy wpływa na połysk i zdrowie włosów?

Keratyna wygładza komórki włosów, co oznacza, że są łatwiejsze w układaniu i mniej się puszą. To sprawia, że mają lśniący, zdrowy wygląd. Stają się gładkie i podatne na układanie. Keratynowe prostowanie może również wzmocnić Twoje włosy. Dzięki temu nie będą się tak szybko łamać. Łatwiej Ci będzie je zapuścić, ponieważ końcówki nie będą się wykruszać.

Trwałość rezultatów.

Dopóki dbasz o kurację keratyną, nie myjąc zbyt często włosów (wystarczy 2 do 3 razy w tygodniu), efekt może utrzymywać się do 6 miesięcy.
Zabiegi keratynowe sprawiają, że włosy są łatwiejsze w układaniu, zwłaszcza jeśli są one szczególnie puszące się lub gęste.
Jeśli stale stylizujesz włosy na gorąco, zauważysz, że po zabiegu Twoje włosy szybciej wysychają. Niektórzy szacują, że keratyna skraca czas schnięcia o ponad połowę.

Kto jest idealnym kandydatem?

Keratynowe prostowanie nie jest niestety dla wszystkich. Jeśli jednak masz szorstkie i puszące się włosy, keratyna zmiękczy je, ułatwiając stylizację. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi swoich loków i codziennie męczy włosy prostownicą, zabieg keratynowego prostowania włosów jest zdecydowanie dla Ciebie.

Kto nie jest dobrym kandydatem?

Keratyny nie poleca się osobom o delikatnej, cienkiej teksturze, prostych, lub nadmiernie przetworzonych włosach. W przypadku klientów o delikatnych włosach wysoka temperatura prostownicy może spowodować ich uszkodzenia i je połamać. Jeśli naprawdę kochasz swoje naturalne loki, również nie polecałabym keratyny, ponieważ może je zmiękczyć i wyprostować falę.