Codzienne szczęście

Tak, to możliwe.
Oto kilka nawyków, które pomogą Ci rozpocząć bycie codziennie szczęśliwą.

Uśmiech

Masz tendencję do uśmiechania się, kiedy jesteś szczęśliwa. W rzeczywistości jest to ulica dwukierunkowa. Uśmiechamy się, ponieważ jesteśmy szczęśliwe, a uśmiech powoduje, że mózg uwalnia dopaminę, co czyni nas szczęśliwszymi.

Ćwiczenia

Ćwiczenia nie służą tylko Twojemu ciału. Regularne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć stres, uczucie niepokoju i objawy depresji, jednocześnie zwiększając poczucie własnej wartości i szczęście.
Nawet niewielka aktywność fizyczna może mieć znaczenie. Nie musisz trenować do triathlonu ani wspinać się po klifie — chyba że to właśnie sprawia, że jesteś szczęśliwa.
Sztuka polega na tym, żeby się nie przemęczać. Jeśli nagle narzucić sobie zbyt szybkie tempo intensywnych treningów, poczujesz się nie tylko obolała, ale i sfrustrowana.

Dobry sen

Bez względu na to, jak bardzo współczesne społeczeństwo kieruje nas w kierunku mniejszej ilości snu, wiemy, że odpowiedni sen jest niezbędnym źródłem dobrego zdrowia, prawidłowego funkcjonowania mózgu i lepszego samopoczucia.
Większość dorosłych potrzebuje około 7-8 godzin snu każdej nocy. Jeśli walczysz z chęcią drzemki w ciągu dnia lub po prostu czujesz się jak we mgle, twoje ciało może dawać Ci znaki, że potrzebuje więcej odpoczynku.

Wdzięczność

Samo bycie wdzięczną może poprawić Twój nastrój. Badania wykazały, że praktykowanie wdzięczności może mieć znaczący wpływ na poczucie nadziei i szczęścia.
Rozpocznij każdy dzień od pomyślenia o jednej rzeczy, za którą jesteś wdzięczna. Możesz to zrobić, gdy myjesz zęby lub zbierasz się do pracy.

Pamiętaj: pozytywne nastawienie to ogólnie rzecz dobra, ale złe rzeczy przytrafiają się każdemu. To tylko część życia.
Jeśli otrzymasz złe wieści, popełnisz błąd lub po prostu poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie, nie próbuj na siłę udawać, że jesteś szczęśliwa.